Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Τη Παρασκυή 20-12-2013 στο Δημοτικό Αμφιθέατρο Ομβριακής πραγματοποιήθηκε Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με συνεργασία του Νηπιαγωγείου του Δημοτικού Σχολείου και του Γυμνασίου Ομβριακής. Μεικτές μαθητικές χορωδίες τραγούδησαν ύμνους και τραγούδια, προβλήθηκε από το Γυμνάσιο ρ.ρ.t με θέμα "Χριστούγεννα και ανθρωπιστική κρίση" .

Επίσης παρουσιάστηκε θεατρικό διασκευασμένο στην Αγγλική γλώσσα " Χριστουγεννιάτικη ιστορία - το πνεύμα των Χριστουγέννων" του Καρολ. Ντίκενς.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν πλήθος πολιτών της περιοχής καθώς και ο Δήμαρχος Δομοκού, ο τοπικός Αντιδήμαρχος, ο Πρόεδρος του Τοπ. Δ.Δ Ομβριακής,  και απο πλευράς εκπαίδευσης η Σχολική Σύμβουλος Παιδαγωγικής καθοδήγησης του Σχολείου μας.

Ακολουθούν Φωτο