Αρχική σελίδα Υποδομή Αίθουσα θεάτρου - καλλιτεχνικών

Αίθουσα θεάτρου - καλλιτεχνικών

Γενικές πληροφορίες για την αίθουσα θεάτρου μας

Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι η αίθουσα θεάτρου, που οφείλει την ύπαρξή της στη συμμετοχή των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων. Η ίδια αίθουσα είναι εξοπλισμένη με ηλεκτρονικούς υπολογιστές, κασετόφωνα, μηχανές προβολής (projectors), βίντεο, αξιόλογη συλλογή εκπαιδευτικών βιντεοκασετών και CD/DVD, καθώς και με μουσικά όργανα αφού χρησιμοποιείται και ως αίθουσα μουσικής. Διαθέτει δε τη μία πλευρά ζωγραφισμένη από έργο μαθητών - καθηγητή.

Στην αίθουσα αυτή στις 16,17,18 Ιουνίου 2011 έλαβε χώρα έκθεση βιβλίου με μεγάλη συμμετοχή μαθητών αλλά και πολλών κατοίκων της ευρύτερης περιοχής. Ηταν μια πρωτοβουλία του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας σε συνεργασία με το σύλλογο καθηγητών.